Książki o Mikołaju i Bożym Narodzeniu

Na spotkanie z nim czekamy cały rok. To okazja do sprawiania niespodzianek i obdarowywania bliskich drobnymi prezentami.

My zachęcamy do wspólnego czytania.  Poniżej kilka propozycji książek dla dzieci o Mikołaju i Bożym Narodzeniu, które można wypożyczyć w naszej bibliotece.

                                                                                       7-tajemnic-swietego-mikolaja-p-iext96987501.jpeg                                                                        

  7 fascynujących opowieści o tym wszystkim, czego na temat Świętego Mikołaja i prezentów gwiazdkowych pragną dowiedzieć się dzieci. Bajki napisane są z fantazją i humorem, a równocześnie stają w obronie wartości chrześcijańskich i wiernie ukazują polską tradycję mikołajek i świąt Bożego Narodzenia.  

bajki-z-kraju-mikolajow-p-iext97211876.jpeg 

    "Był mroźny ranek. Kraina Mikołajów drzemała cichutko, pomrukując od czasu do czasu. Mikołajowe chatki wypuszczały kominami kłęby bajek i pochrapywały smacznie pod puszystą pierzyną śniegu... Jeśli chcesz znaleźć się w bajkowym Kraju Mikołajów i przeżyć świąteczne przygody - koniecznie zajrzyj do tej książki!"

gdzie-jest-mikolaj-p-iext97266892.jpeg  

 Jest Wigilia i Mały Miś nie może się doczekać, kiedy Święty Mikołaj przyniesie mu prezenty. - Mikołaj przyjdzie,       kiedy pójdziesz spać - mówi Misiowa Mama. Ale Mały Miś nie chce iść spać. Chce zobaczyć Mikołaja. Aż tu nagle... gul, gul, gul! Co to za hałas?  Ktoś jest na dole! Czy marzenie Małego Misia się spełni?

milion-miliardow-swietych-mikolajow-p-iext97111424.jpeg 

  Krótka bożonarodzeniowa opowieść o tym, jak to w końcu jest z tym Świętym Mikołajem.
Dawno, dawno temu na świecie był tylko jeden Święty Mikołaj. A ponieważ ludzi też było wtedy mniej, bez problemu udawało mu się dostarczyć prezenty wszystkim dzieciom. Ale ludzi wciąż przybywało i przybywało – i prezentów do rozwiezienia też. W końcu Święty Mikołaj poprosił Boga, by zmienił go w dwóch Mikołajów. Dwóch Mikołajów doręczało prezenty dwa razy szybciej – ale byli teraz o połowę mniejsi. A ludzi wciąż przybywało i przybywało…

misio-zbysio-szuka-swietego-mikolaja-p-iext97158579.jpeg 

 Misio Zbysio nie może doczekać się Świąt! W Wigilię Misio Zbysio postanawia znaleźć Świętego Mikołaja. Tylko gdzie on może być?

swiateczna-pobudka-w-iext97329143.jpeg  

  Czy można przespać Gwiazdkę? Wśród leśnych mieszkańców panuje ogromne zamieszanie. Zwierzęta, jak co roku, przygotowują się do zapadnięcia w sen zimowy. Jednak tym razem mały niedźwiadek wraz z przyjaciółmi zamierza wziąć udział w świętowaniu Bożego Narodzenia.

kolędy.jpeg 

   Najpiękniejsze kolędy z uproszczonym zapisem nutowym, ilustrowane specjalnie dla dzieci, wprowadzą w magiczny nastrój świąt Bożego Narodzenia. Zapach świerku, pierników, anielski śpiew - czyż istnieje coś piękniejszego?

Opublikował(a): Edyta Garus Data publikacji: 06-12-2021 15:47 Modyfikował(a): Edyta Garus Data modyfikacji: 06-12-2021 17:07

Wydarzenia

Na skróty

Dane kontaktowe

Przewiń do góryPrzewiń do góry