Wakacje w bibliotece

"W świecie superbohaterów"

Dobiegły końca zajęcia wakacyjne w bibliotece w Brożcu. Pod hasłem "W świecie superbohaterów" dzieci mogły nie tylko poznać bliżej swoje ulubione postacie z komiksów, książek czy filmów ale także wcielić się w nie biorąc udział w dramie, tworzeniu komiksów, a także uczestnicząc w rozwiązywaniu intrygujących zagadek, kryjących się w zakamarkach biblioteki. Nie odbyło się również bez interesujących dyskusji i ważnych rozmów. Dowiedzieliśmy się, iż nie trzeba mieć supermocy, aby być w życiu superbohaterem. Czasem wystarczą drobne rzeczy, które możemy robić dla innych, bo superbohater tkwi w każdym z nas!

 

"Niesamowite przygody skarpetek"

W tym roku dzieci z Rozkochowa i okolic gościły w murach biblioteki postacie nietuzinkowe, bo skarpetki. Dzięki zabawnym i wyjątkowym historiom, napisanym przez Panią Justynę Bednarek uczestnicy zajęć wraz z bohaterkami książki przeżyli niesamowite przygody oraz poznały siłę marzeń i walki o nie.

Nie obyło się także bez barwnych prac plastycznych. Dzieci projektowały swoje własne skarpety a także zrobiły pacynki, które na zajęciach ożyły i stały się bohaterkami " naszych" wymyślonych historii.

Ostatni dzień zajęć wieńczyła zagadka, którą dzieci musiały rozwikłać na prośbę króla Skarpetkowa , któremu zły chochlik ukradł ulubioną skarpetę i schował ją w bibliotece. Żeby ją odnaleźć dzieci musiały wykazać się wiedzą na temat poznanych historii oraz spostrzegawczością, ponieważ chochlik ukrył pytania w całej bibliotece. Skarpetka na szczęście została odnaleziona, a król przygotował dla dzieci niespodziankę -skarpetkowe pyszności, które za jego prośbą zostały przez dzieci pięknie ozdobione, a  następnie zjedzone że smakiem:-)

 

 

Opublikował(a): Edyta Garus Data publikacji: 23-08-2021 12:40 Modyfikował(a): Edyta Garus Data modyfikacji: 24-08-2021 09:07

Wydarzenia

Na skróty

Dane kontaktowe

Przewiń do góryPrzewiń do góry