Spotkanie z bajką

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek który przypada 5 listopada w naszej bibliotece i jej filiach dzieci wzięły udział w bajkowych spotkaniach.
W Bibliotece w Walcach, którą odwiedziły przedszkolaki czekała Anna z Krainy Lodu oraz Piratka z bajki Piratka i Kapitano, Dzieci odgadywały bajkę po przeczytaniu fragmentu książki, rozpoznawały ich tytuły i odgadywały bohaterów po rekwizycie. Wykazały się dużą znajomością treści bajek i baśni. Dzień ten sprawił dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki i że warto je czytać.

  

 

Honorowym gościem w bibliotece w Straduni była maskotka Sowa z bajki o Kubusiu Puchatku, która wspólnie z dziećmi rozwiązywała zagadki, brała udział w zabawach, a na sam koniec obdarowała dzieci pamiątkowymi dyplomami.

Stradunia Dzień Postaci z bajek1.jpeg

W bibliotece w Brożcu dzieci przebrały się za postacie z bajek. Był zaczarowany kufer z którego wyskakiwały bajkowe rekwizyty oraz postacie ukryte między regałami, które urwały się z niejednej bajki.  Mogliśmy również poczuć się jak Kopciuszek oddzielając groch od fasoli a także wysłuchać fragmentów baśni. Na koniec urządzono paradę strojów i odtańczono niejeden dziki taniec.

 

Opublikował(a): Edyta Garus Data publikacji: 07-11-2022 12:09 Modyfikował(a): Edyta Garus Data modyfikacji: 08-11-2022 10:57

Wydarzenia

Na skróty

Dane kontaktowe

Przewiń do góryPrzewiń do góry